Ślub w Toskanii

Ślub w Toskanii to trochę jak marzenie każdego fotografa, przynajmniej dla nas! Aż w końcu pojawiła się ta dwójka – Olga i Kacper z propozycją nie do odrzucenia sfotografowania ślubu we Włoszech, a my od tego czasu już przebieraliśmy nogami. Fani pasty, pizzy i prawdziwego dolce vita, więc ślub we Włoszech to dla nich najlepsza opcja z możliwych. Ulubiony miesiąc – wrzesień, Włoskie miasteczko Volterra i cała Willa Podere Campaini na wyłączność. Klimat trochę jak z “Call Me By Your Name”, którego jesteśmy fanami. Senne miasteczka, wzgórza z winnicami, kamienne domy, aleje cyprysów. Słońce, basen, smak wina, zachody słońca. Nie trzeba wymieniać dalej, Toskania w dwóch zdaniach. Poznaliśmy tam wspaniałych ludzi, którzy zachwycali się wszystkim wokół tak jak my, a dni kończyliśmy przy winie w basenie. Każdy przyjechał tam by uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, ślubie pełnym wzruszeń.

Jak zorganizować ślub za granicą?

 Organizacja ślubu poza granicami Polski to czasami duże przedsięwzięcie, ale może być prościej niż się wydaje. Wedding Plannerki są w tym nie do przebicia, o czym przekonaliśmy się już nie raz. Można jednak zrobić to samemu, tak jak tym przypadku Olga i Kacper, dla których Włochy to trochę drugi dom. Wynajęli pobliski catering, a my będąc kilka razy we Włoszech, odwiedzając polecane restauracje, nigdy nie jedliśmy tak pysznych dań jak właśnie na tym weselu. Magiczni kelnerzy, dzięki którym lampka wina nigdy nie była pusta! Pobliska fryzjerka, suknia i fotografowie przywiezione z Polski! Do tego hektolitry wina, ulubiona playlista i mamy ślub w Toskanii jak z filmu. Wszystkich łącznie było około 30, większość przyjechała autokarem i to właśnie tam był początek imprezy. Cała zabawa trwała pare dni, długie letnie wieczory nad basenem i poranki w dokładnie tych samych okolicznościach przyrody. Wycieczki do winnic i magicznej Votlerry. Chyba wszyscy czuliśmy się jak w bajce. Był jednak jeden mały kruczek. Na terenie Volterry prawnie nie było możliwości zawarcia związku małżeńskiego w plenerze. Mając to na względzie, bohaterzy naszej opowieści kilka miesięcy wcześniej, tramwajem, spóźnieni, zdyszani wpadli do urzędu w towarzystwie świadków. Nie byli przygotowani jednak na taką bombę emocjonalną, urzędniczka przerosła ich wyobrażenia i wszyscy wyszli ze łzami wzruszenia. To wszystko by po jakimś czasie, przy melodii La vie en rose, przysięgać sobie ponownie miłość, na jednym z pagórków Toskanii.

 

Elopement, ślub humanistyczny, czy ślub w plenerze?

Kameralne śluby mają w sobie odrobinę magii. Po co przejmować się, czy zaprosić ciocię kuzynki od strony mamy, dzień ślubu jest dla Was i tym zawsze powinna kierować się dwójka ludzi którzy chcą się pobrać. Zawsze doradzamy parom gdy myślą o kameralnym ślubie, że to najlepszy pomysł. W Polsce najczęściej obok ślubów cywilnych spotykamy śluby kościelne. Mało kto wie, że od jakiegoś czasu jest również możliwość zorganizowania ślubu kościelnego w plenerze. Zawsze można poszukać też małej kapliczki w górach, lub kościółka w środku lasu. W USA i na zachodzie Europy znany jest wszystkim rodzaj ślubów jakim jest Elopement – w wolnym tłumaczeniu ucieczka, w rzeczywistości to najbardziej intymny sposób zawarcia związku małżeńskiego.
Ślub w którym bierze udział para młoda, świadkowie, celebrant i fotograf. Możliwość odczytania przysięgi małżeńskiej na końcu świata, w wymarzonym miejscu, tylko we dwoje. Ślub w Toskanii? Czemu nie? A może Islandia! W Polsce dopiero zaczyna się myśleć o takich opcjach, a my już cieszymy się patrząc jak nasza “branża” kwitnie również w Polsce. Popularne stają się śluby humanistyczne, bez urzędnika lub księdza, gdzie można odczytać sobie swoje własne przysięgi, również w wybranym przez Was miejscu, na łonie natury, na klifie, w lesie czy na parkingu! Kolejną alternatywą są śluby w plenerze, które jeszcze do niedawna były marzeniem zza wielkiem wody, tymczasem stały się coraz częstszą formą zawierania przysięgi małżeńskiej. Często proponujemy także parom by sesja poślubna była właśnie w formie odnowy przysięgi małżeńskiej, z odczytaniem sobie listów, napisanej przez Was samych przysięgi. Opcji na wyjątkowy ślub jest naprawdę wiele, a organizacja choć często wydaje się bardzo skomplikowana, nie jest aż tak trudna.

 

 

 

Ślub w Toskanii za granicą we Włoszech polaków jak zorganizowaćślub w toskanii ślub w Toskanii za granicą we Włoszech polaków ślub w Toskanii